Advert Advert
Advert Advert
Advert

İş arayanlar Beyaz Masa emrinizde

İŞKUR, TYP kapsamında geçici süreli çalıştırılmak üzere eleman alacak.

İş arayanlar Beyaz Masa emrinizde
Bu içerik 11958 kez okundu.
Advert

İş arayanlar Beyaz Masa emrinizde

Türkiye genelinde başlatılan istihdam seferberliğine destek olmak üzere elini taşın altına koyan Kandıra Belediyesi ilan edilen seferberliğe katkı sunmak üzere ülke genelinde İŞKUR, Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında geçici süreli çalıştırılmak üzere eleman alacak.

Türkiye tarihinin en büyük istihdam fırsatlarından biri olarak değerlendirilen seferberlikte başvuru yapacak adaylardan; KPSS ya da başka herhangi bir şart istenmiyor. TYP kapsamında öncelik kadınlara, engellilere, 35 yaş üstündeki erkeklere ve eski hükümlülere öncelik verilmesi planlanıyor. Bu çalışmalar genelinde Kandırada’da gerekli çalışmalar başlatıldı. Kandıra Belediyesi Beyaz Masa Biriminde gerçekleştirilen başvuru işlemleri için adaylardan öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmaları ve kimlik belgeleri ile birlikte başvurmaları isteniyor.  Başvurular sonucu ilçemizde istihdam edilecek işçilerin Kandıra Belediyesi, Kandıra İlçe Müftülüğü, KBB Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü gibi kurumlarda istihdam edilmesi planlanıyor.

Türkiye genelinde sürdürülen seferberliğin, iş arayışı içinde olan vatandaşlar için büyük bir fırsat olduğunu ifade eden Kandıra Belediye Başkanı Ünal KÖKEN, sürdürülen çalışmanın yakın tarihimizin en büyük istihdam atılımlarından biri olduğunu belirtti. Kandıramızda da istihdama belirli ölçüde katkı sağlayacak bu çalışma ile iş ihtiyacı olan vatandaşlarımıza elimizden geldiğince bu imkanı sunmak istiyoruz diyen Başkan KÖKEN, ilçedeki diğer kurumların yanı sıra Kandıra Belediyesinin de bu seferberlik kapsamında gücü ölçüsünde istihdama katkıda bulunacağını ifade etti. Çalışıp üretmek isteyen, hem kendi bütçesine hem de ülke ekonomisine kazanç sağlamayı arzu eden tüm vatandaşlarımız için bu büyük bir fırsattır şeklinde konuşan Başkan KöKEN, bu istihdam fırsatından faydalanacak tüm vatandaşlarımız için şimdiden hayırlı olmasını diliyorum dedi.

kandıra kandıra belediyesi işkur typ programı istihdam seferberliği beyaz masa başkan köken
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
selami     2017-03-05 ne kadar adam alınacak detay yok ne işi yapılacak bunların cevabı haberin içinde neden yok
sinan     2017-03-03 kim alıyor belediyemi işkur mu
Belediye binası çalışmaları hızlanıyor
Belediye binası çalışmaları hızlanıyor
AK Parti Kandıra rekora gidiyor
AK Parti Kandıra rekora gidiyor