SPOR
Giriş Tarihi : 16-01-2017 14:42   Güncelleme : 16-01-2017 14:42

Başkan Köken, Çocuklarımıza ve Gençlerimize Sporla Ulaşacağız

Başkan Köken antrenör ve eğitimcilerin katıldığı bir toplantı düzenledi

Başkan Köken, Çocuklarımıza ve Gençlerimize Sporla Ulaşacağız

Başkan Köken, Çocuklarımıza ve Gençlerimize Sporla Ulaşacağız

Yavuz Sonat Güzel Kapalı spor salonunun açılışıyla birlikte gençlere ve çocuklara yönelik olarak Kandıra’da farklı spor branşlarında eğitim verilmesiyle ilgili çalışmalarını hızlandıran Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Gençlik Spor İlçe Müdürü İlhan Şerif Aykaç, antrenör ve eğitimcilerin katıldığı bir toplantı düzenledi.

“Kandıra Spor Alanında da Yükseliş Kazanacak”

Gençlerin ve çocukların spora teşvikine yönelik çalışmalar yürüten Başkan Ünal Köken, ilçe okullarındaki beden eğitimi öğretmenleri, antrenör ve eğitimcilerle bir araya gelerek bir toplantı yaptı. Öğretmenlerin uzmanlık gösterdiği alanları ve yaptıkları faaliyetleri tek tek dinleyen Başkan Köken, Kandıralı gençler ve çocuklar için geniş çaplı bir çalışma başlattığını ifade etti. Sporun önemi ve yararları üzerinde duran , gençlerin spora olan ilgisini arttırmak isteyen Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, sporun yalnızca futbolla sınırlı kalmayacağını vurguladı. Gençlerimiz futbolun yanında diğer spor dallarımızı da tanısın. Hangi spor dalında yetenekleri olduğunu keşfetsin ve eğitimini alıp ülkemizi temsil etsin istiyoruz dedi.

“Futbolun Yanı Sıra Çim Hokeyi, Karate, Voleybol ve Basketbol Yaygınlaştırılacak”

Başarılı ve çalışkan bir genç nesil geleceğe yapılan en büyük yatırımdır diyen Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, futbolun yanı sıra çim hokeyi, basketbol, voleybol, karate alanlarında eğitimlerin yaygınlaşacağını belirtti. Yavuz Sonat Güzel Kapalı spor salonunun ilçeye kazandırılmasında öncülük eden Başkan Köken, eğitmenlerle birlikte yaptığı fikir alışverişinde branşların geliştirilmesi ve öğrencilerin katılımı açısından mahallelerdeki taşımalı sisteme destek vermek için tüm imkanlarını seferber edeceklerini anlattı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin uzman grubuyla birlikte  4 ve 5. Sınıf öğrencilerine yönelik yetenek taraması testi kapsamında ailelere ve öğrencilere ulaşılması yönünde yapılacak çalışmaların da  değerlendirildiği toplantı önümüzdeki günlerde tekrarlanması kararıyla sonlandı.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft