Advert Advert
Advert Advert
Advert

Hamile kalarak cezaevinden kurtuldu fakat...

Hırsızlık suçundan arana üç zanlıdan ikisi tutuklanarak cezaevine gönderildi

Hamile kalarak cezaevinden kurtuldu fakat...
Bu içerik 12366 kez okundu.
Advert

Hamile kalarak cezaevinden kurtuldu fakat...

Hırsızlık suçlarından kesinleşmiş cezası bulunan şahıslar polis tarafından yapılan operasyonla hakim karşısına çıkarıldı. Yakalanan 3 zanlıdan ikisi tutuklanırken biri denetimli serbestlikle serbest kaldı.

Hırsızlık suçlarından dolayı haklarında yakalama kararı bulunan Meliha Demirkıran, Fatma Demirkıran ve eşi İmdat Demirkıran Kandıra İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan bir operasyon sonucu Kandıra Akdurak Mahallesi Akçakayran Mevkiinde yakalanarak mahkemeye sevk edildi.Kandıra Adliyesi’nde Mahkemeye çıkarılan zanlılardan Meliha Demirkıran 50 ay, Fatma Demirkıran 12 yıl cezaya çarptırılarak tutuklandı. İmdat Demirkıran ise eşinin hapis cezası alması ve hafifletici nedenler dolayısıyla adli serbestlik şartıyla serbest bırakıldı. Zanlıların onlarca hırsızlık suçundan daha önce mahkemeye çıktıkları ve mahkemenin verdiği cezanın tüm bu suçlara verildiği öğrenildi.

Hırsızlık suçundan tutuklanan Fatma Demirkıran’ın daha öce çıktığı mahkemelerden ceza almaktan her yıl doğum yaptığı için İnfaz yasasının  16/(4). Maddesi gereğince serbest kaldığı öğrenildi. İnfaz yasasının 16/4’üncü maddesi ise şöyle: Hapis cezasının infazı, gebe olan veya doğurduğu tarihten itibaren altı ay geçmemiş bulunan kadınlar hakkında geri bırakılır. Çocuk ölmüş veya anasından başka birine verilmiş olursa, doğumdan itibaren iki ay geçince ceza infaz olunur.  

 

kandıra akçakayran infaz yasası infaz yasası 16/4 maddesi meliha demirkıran fatma demirkıran hırsızlık tutuklama
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Belediye binası çalışmaları hızlanıyor
Belediye binası çalışmaları hızlanıyor
AK Parti Kandıra rekora gidiyor
AK Parti Kandıra rekora gidiyor