Advert Advert
Advert Advert
Advert

Kandıra İmam Hatip Ortaokulundan Muhteşem Final

Kandıra İmam Hatip Ortaokulu sezonu gezi ile kapattı

Kandıra İmam Hatip Ortaokulundan Muhteşem Final
Bu içerik 17883 kez okundu.
Advert
Kandıra İmam - Hatip Ortaokulu’ndan Muhteşem Final
Kandıra İmam-Hatip Ortaokulu yılın yorgunluğunu Darıca Hayvanat Bahçesi ve Çanakkale’ye düzenlenen öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşen gezi ile attı.
 
 
Okul öğrencileri tarafından yoğun ilgi gösterilen gezinin ilk ayağında Haliç kıyısında yer alan Miniatürk’ü ziyaret eden  öğrenciler, yurdumuzun kültürel ve tarihi güzelliklerinin birebir maketlerini görerek onları tanıma ve detaylı bilgi sahibi olma fırsatı buldular. Tarihimizin en güzel örneklerinden biri olan ecdat yadigarı Sultan Ahmet Camii ziyaret eden öğrenciler burada öğle namazını kıldıktan sonra‘Tarihi Sultanahmet Köftecisi’nin meşhur köftesinden yiyip, buradan dünyanın tek tam panaromik müzesi olan Panorama 1453 Tarih Müzesi’ne geçtiler. Panorama 1453 Tarih Müzesi’nde adeta tarih yolculuğuna çıkan öğrenciler, gezinin son etabındaTurkuzaoo Akvaryuma giderek, canlıların dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkıp akvaryumda bulunan binlerce balık çeşidini, özellikle de köpek balıklarını yakından görme ve tanıma fırsatı buldu.
 
 
YÜZ YILIN DESTANI ÇANAKKALE
İmam-Hatip Ortaokulu Kutlu Doğum Programında görev alan öğrenci ve öğretmenleri doğadaki hayvanları ve yaban hayatının güzelliklerini daha yakından görmeleri için Darıca Hayvanat Bahçesi'ne götürdü. Gündelik yaşamda görmedikleri hayvanlarla karşılaşınca büyük sevinç ve heyecan yaşayan öğrenciler Hayvanat Bahçesi’nde sıra dışı bir gün geçirip, unutulmaz anlara tanıklık ettiler.Son olarak okulun en başarılı öğrencilerini ödül olarak yüz yılın destanını yerinde Göstermek üzere binlerce şehidin yattığı Çanakkale’ye götüren Kandıra İmam-Hatip Ortaokulu, Gezi programı kapsamında Tamamı Şehit olan 57. Alay Şehitliği, Eceabat, Kilitbahir, Conkbayırı, Alçıtepe, Abide ve güzergâh üzerindeki şehitlikleri rehber eşliğinde öğrencilere gezdirdiler.
 
 
BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR
Çanakkale Şehitlik Gezisi ile bu vatanımızın ne kadar zor şartlarda kazanıldığını ve ne büyük fedakârlıklar yapıldığını bir kez daha hatırlayan öğrenciler, bizlere bu vatanı emanet eden ve bu uğurda canlarını feda eden şehitlerimizi saygıyla bir kez daha yâd edip, bu tür gezilerden çok memnun olduklarını, okullarına daha fazla bağlandıklarını belirtip, bu gezilere destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra Belediyesi ve İmam Hatip Liseliler Derneğine teşekkür ettiler.
kandıra imam hatip ortaokulu sezon sonu gezi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Televizyon patladı 1 ölü
Televizyon patladı 1 ölü
İlk mecliste 7 gündem maddesi
İlk mecliste 7 gündem maddesi