Advert Advert
Advert Advert
Advert

Kandıra yı Yeniden CHP nin Kalesi Yapacağız

Kandıra CHP İlçe başkanı Recep Şenol Kandıra'yı yeniden CHP'nin kalesi yapacaklarını söyledi

Kandıra yı Yeniden CHP nin Kalesi Yapacağız
Bu içerik 8034 kez okundu.
Advert
Kandıra’yı CHP’nin Kalesi Yapacağız
Seçimlerde oy kaybına uğrayan ve ilçe teşkilatının istifa etmesinin ardından kayyuma giderek ilçe başkanını ve ilçe yönetimini seçen Kandıra CHP geçtiğimiz günlerde görev dağılımını da yaptı. İlçe başkanı aynı zamanda belediye meclis üyesi Recep Şenol'a gelinen süreçle ilgili sorular sorduk. Samimi bir şekilde sorularımız cevaplayan Şenol bakın neler söyledi:
 
-Seçimlerde oyların neden düştü ve bunun üzerine kritik yapıldı mı? Seçim başarısızlığının belediye başkan adayınız İsmail Sarıcadan kaynaklandığı tezi doğru mu?
Henüz genişletilmiş divan toplantısı yapılıp seçim sonuçları masaya yatırılmadı ve değerlendirme yapılmadı. İlçe yönetimimizin istifa etti. İlçe başkanı olarak seçildik ve yönetim kurulumuzu oluşurarak yeniden yapğılanma sürecine girdik. Seçim değerlendirilmesi bundan sonraki süreçte parti organlarımız ve yönetimimiz trafından masaya yatırılacak. Türkiye ve Kocaeli de seçim sonuçları belli. Kandıra diğer ilçelere göre farklı bir yapıya sahip. Biz gerçekten istemediğimiz ve beklemediğimiz bir sonuç aldık. Ak Parti genel merkez rüzgarı ile, MHP milli takımla istediği rüzgarı yakaladı. Malesef CHP olarak biz bu rüzgarı yakalayamadık. Demek ki demekki insanlarımıza istedikleri güveni veremedik ve sonu böyle oldu. Yoksa İsmail bey köy köy kapı kapı gezdi, çalıştı. Sıkılmadık el bırakmadı. Yapılan b u eleştiriler haksız ve yersizdir. Başarısızlık hepimizin sorumluluğunda gerçekleşen bir durumdur.
 
-Kayyum döneminde neler yapıldı ? Neden sizden başka aday çıkmadı?
Kayyuma gittiğimizde partiyi kongreye götürme süreci başlamış oldu. Partinin önde gelenleri ile görüşmeler yapıldı. Yeniden yapılanma için fikirler alındı. Bu fikir ve görüşlerin ışığında yapılanmaya gidildi. Sonuçta ilçe başkanlığı için aday çıkmadı. Alınan yenilginin bunda payı büyük oldu. Aday çıkmamasının ikinci nedeni ise bana göre kayyum baskanı olmam ve partimizin ve parti büyüklerimizin aday değilim dememe rağmen şahsıma gösterdikleri teveccühtür. Tüm bu etkenler aday çıkmasını engelledi engelledi diye düşünüyorum.
 
-Adaylık süreci nasıl gelişti?
Kayyumda görüşmeler yaparken büyüklerimizin ''Parti'nin sana ihtiyacı var. Bu görevi sen devam ettir'' tarzında talepleri oldu. geldiler. Şahsi olarak ben yönetim ve ilçe başkanı çıksın bizde meclis üyesi olarak katkı sağlayalım dedik. Fakat gelinen süreçte ikisini de sen götürebilirsin, şu anki en uygun kişi sensin tarzında bir düşünce ortaya çıktı. Kiminle görüşsek sonuç değişmedi ve partimiz tarafından bize verilen bu görevi kabul ettik. İşin özeti budur.
 
-Şimdiden sonraki süreçte İlçe başkanı olarak ne yapacaksınız?
Partimizin eski durumuna gelmesi güven kazanmak icin elimizden geleni yapacağız. Yetisebildiğimiz her cenazeye, mevlide, ziyarete gideceğiz. Vatandaşımızın iyi ve kötü gününde yanında olmaya gayret sarfedeceğiz. Yakında üye kayıtlarımız başlıyor. Parti üyelerimizi artırma yoluna gideceğiz. Bu vesile ile buradan üye kayıtlarımızın başladığını duyurmuş olalım. Partimize gönül vermiş herkesi üye olmaya davet ediyorum. Gelsinler ya da isterlerse çağırsınlar biz gidelim kaydedelim. Partimizin kapısı gönül veren herkese açık.
 
-Parti içinde şu an ki durum nasıl?
Yapılan yönetim listesinde yer alan arkadaşlarımızdan herkes memnun. Herkese yakın herkesle görüşen isimlerden oluşan bir liste hazıladık. Bu anlamda en küçük bir sorunumz yok. Görev dağılımımızı da yaptık. Hafta sonları için programlar yaparak ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimleri icin sandık kurullarımız üzerinde çalışmalarımıza başladık. Genel merkez ve İl'in talimatları doğrultusunda hareket edecek ve partimizin aldığı kararları uygulamaya çalışacağız. CHP Kandıra'nın kalesiydi, Kandıra'yı yeniden CHP'nin kalesi yapacağız.
kandıra recep şenol chp ilçe başkanı röportaj chp nin kalesi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Belediye binası çalışmaları hızlanıyor
Belediye binası çalışmaları hızlanıyor
AK Parti Kandıra rekora gidiyor
AK Parti Kandıra rekora gidiyor