Advert Advert
Advert Advert
Advert

Kandıra Belediyesi Yaz Futbol Okulu Açıldı

7 ile 13 yaş grubu öğrencilerinin kayıt edildiği yaz futbol okulu çocuklardan büyük ilgi görüyor

Kandıra Belediyesi Yaz Futbol Okulu Açıldı
Bu içerik 7037 kez okundu.
Advert

Kandıra Belediyesi Yaz Futbol Okulu Açıldı

Kandıra Belediyesi çocukların yarınlara sağlıklı hazırlanması ve tatil dönemini iyi değerlendirmesi için yaz futbol okulu çalışmalarını başlattı. 7 ile 13 yaş grubu öğrencilerinin kayıt edildiği yaz futbol okulu çocuklardan büyük ilgi görüyor.

Çocukların yaz dönemlerini  iyi değerlendirmelerini sağlamak için kolları sıvayan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, futbol yaz okuluyla çocukları spora teşvik ediyor. Kaymakam Mehmet Sarıcan ilçe stadında 70 öğrencinin katılımıyla haftada 5 gün olarak başlayan futbol yaz okulu, öğrencilerin yanı sıra velilerden de büyük ilgi gördü. Çocukları için yaz döneminin  verimligeçmesini dilediklerini ifade eden veliler, sporun yaygınlaşmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.  Havuz etkinlikleriyle de çeşitlendirilen yaz okulunda çocukların bedensel gelişimleri için tüm ayrıntılar düşünüldü. Donanımlı bir ekip tarafından çalıştırılacak olan çocuklar, geride kalan eğitim öğretim yılının stresini atacaklar ve yeni eğitim öğretim yılına hazır olarak başlayacaklar.

Yaz okulunu çocukları yaz tatilinde spora teşvik etmek amacıyla organize ettiklerini söyleyen Başkan Ünal Köken, yaz futbol okullarında binlerce çocuk ve gencin spor yapma olanağı bulacağını belirtti. Sporun, çocukların bedensel ve ruhsal gelişiminde büyük önemi bulunduğunu anlatan Başkan Köken, "Binlerce çocuk ve gencimize spor yapma imkanı sunuyoruz. Böylece onların bedensel ve ruhsal gelişimlerine, sosyal yönden güçlenmelerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz dedi. Başkan Köken sözlerinde, spor yapan çocuklarımız kötü alışkanlıklardan da doğal olarak uzak duracaktır. Binlerce çocuğumuzun arasından, yetenekli olanların keşfedileceğinden, geleceğin sporcularının çıkacağından da çok ümitliyim ifadelerine de yer verdi.

Kandıra’mızın gençleri her şeyin en güzeline layık olmuşlardır. Eğitmenlerimizin çocuklarımızı en iyi şekilde yönlendireceğinden şüphe yok diyerek sözlerini sürdüren Başkan Köken, çocukların ve gençlerin spor yapmasının, boş zamanlarını değerlendirmede en iyi yöntemlerden biri olduğuna vurgu yapmayı da ihmal etmedi.

kandıra kandıra belediyesi yaz futbol okulu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ Parti Millet İttifakı meclis aday listesi açıklandı
İYİ Parti Millet İttifakı meclis aday listesi açıklandı
Cumhur ittifakı ortak liste ile çıktı
Cumhur ittifakı ortak liste ile çıktı