Advert Advert
Advert Advert
Advert

İGEDER Kandıralılara Afrika'yı anlattı

9 Afrika ülkesinde yapılan “İgeder Afrika Çalışmaları anlatıldı

İGEDER Kandıralılara Afrika'yı anlattı
Bu içerik 5829 kez okundu.
Advert

İGEDER Kandıralılara Afrika'yı anlattı

İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER) Kandıra  İGEDER İlçe Temsilciliği tarafından organize edilen   seminerde 9 Afrika ülkesinde yapılan “İgeder Afrika Çalışmaları” nı Kandıralılara anlattı.

Akçakoca İlköğretim Okulu Konferans Salonunda düzenlenen seminere  İGEDER Dış İlişkiler Koordinatörlüğü Sorumlularından İbrahim Altun, Mustafa İşlek ve Faruk Özaydın’ ın konuşmacı olarak katıldı. 56 bin  üyesi bulunan sivil toplum kuruluşu Afrikada  9 ülkede yaptığı çalışmaları  izleyenlere anlatırken, su kuyusu açılışından , kumanya yardımına ve eğitim çalışmalarına kadar bir hususuta bilgiler verildi. Duygusal anıların paylaşıldığı seminer izleyiciler tarafından ilgiyle izlendi. Programda ; katılımcılara  İGEDER’in Afrika da yaptığı çalışmalar tanıtıldı.

İki saat süren seminer boyunca ; fotoğraflar eşliğinde İgeder ‘in  her yıl ramazan ayında  Burkina Faso, Fil Dişi Sahilleri , Gana, Kamerun, Mali,  Nijer , Sudan, Tanzanya  ve Uganda da gerçekleştirdiği  “Ramazan'da Afrika’dayız”  projesi tanıtıldı, yapılan eğitim çalışmaları ve maddi yardımlar hakkında katılımcılar bilgilendirildi. Kasım 2015’ te İgeder tarafından yapılan çalıştay  sonucu ortaya çıkan Afrika Çalıştayı Sonuç Bildirgesi ikinci maddesi doğrultusunda Afrika ya bakış açımızı değiştirmemiz gerektiği  belirtilerek  Dünya da oluşturulan bilinçli algıya karşı halkımızın Afrika’ nın gerçeklerini ve zenginlikleri görmesi amaçlandı . 

kandıra igeder afrika çalışmaları faruk özaydın
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu Muhtar adayları profesyonel çalışıyor
Bu Muhtar adayları profesyonel çalışıyor
Kandıra Babalı’da kuru yük gemisi karaya oturdu.
Kandıra Babalı’da kuru yük gemisi karaya oturdu.